Sonda

Gdzie pojedziecie w podróż poślubną?

Polska - góry - 29.8%
Polska - morze - 4.3%
Polska - inne - 8.5%
Za granicę - 27.7%
Jeszcze nie wiemy - 14.9%
Nigdzie - 14.9%

Głosów: 47

Bardzo ważnym elementem wesela są "OCZEPINY" dlatego przedstawiamy Państwu propozycje różnych zabaw i konkursów. Oczywiście ta część przyjęcia weselnego jest wcześniej omawiana z Młodą Parą, aby nikogo nie stawiać w niezręcznej sytuacji. Niektóre z par rezygnują z tej części wesela ale naszym zdaniem warto zrobić przerwę w tańcach ponieważ śmiech poprawia samopoczucie wszystkich gości weselnych i każdy wspomina te momenty z uśmiechem na twarzy. Istnieje również możliwość zaproponowania konkursów przez Parę Modą - jesteśmy w stanie taką zabawę poprowadzić.

 

PŁETWY

Dwie drużyny, każda dostaje 1 parę płetw. Z jednej strony sali ustawiamy stoliczek, na którym jest szampan i literatka albo wódka i kieliszek, a po drugiej stronie stają drużyny. Konkurencja polega na przebiegnięciu w płetwach przez salę, wypiciu zawartości literatki bądź kieliszka, ich napełnieniu i powrotu do drużyny. Kolejna osoba z drużyny zakłada płetwy i powtarza zadanie.

 

KUSZENIE ADAMA

Do zabawy potrzebne są trzy pary, tyle samo jabłek oraz kawałek sznurka. Jabłka wiążemy na sznurku za ogonki. Panie trzymają jabłka na sznurkach, a Panowie mają za zadanie zjeść jabłko bez pomocy rąk. Czym dłuższy sznurek i większe jabłko, tym większy problem z jego zjedzeniem.

 

SZANSA NA SUKCES - czyli śpiewać każdy może

Na parkiecie ustawiają się dwie drużyny. Po prawej stronie sali drużyna Pana Młodego, czyli Pan Młody i wszyscy Panowie którzy są na przyjęciu weselnym. Po lewej stronie sali drużyna Pani Młodej, czyli Pani Młoda i wszystkie Panie które są na przyjęciu. Zabawa polega na jak najgłośniejszym wykonaniu przez drużynę piosenki pt. " Szła dzieweczka do laseczka". Grupy śpiewają bez akompaniamentu Zespołu. Jako pierwsza występuje grupa  Pani Młodej - ona występuje  w  roli  dyrygenta a Panie śpiewają jak najgłośniej. Następnie, po występie Pań, występuje zespół męski dyrygowany przez Pana Młodego. Podczas występu Panów często Panie skutecznie zagłuszają występ drużyny Młodego krzycząc, piszcząc, tupiąc itp. Jest to zabawa, która angażuje wszystkich uczestników przyjęcia weselnego.

 

GORĄCE KRZESŁA

Na parkiecie pojawia się 6 krzeseł. Do zabawy zapraszanych jest 6 chętnych osób. Wodzirej prosi uczestników o zajęcie miejsc na krzesłach. Na sygnał START Wodzirej prosi każdego z uczestników zabawy o znalezienie i przyniesienie odpowiedniego rekwizytu, który powinien znajdować się w lokalu np. łyżka. W trakcie gdy uczestnicy zabawy wybierają się na poszukiwanie podanego rekwizytu, z parkietu znika jedno krzesło. W ten sposób osoba, która powróci najpóźniej nie ma już gdzie usiąść i zostaje wyeliminowana z zabawy. Taki sposób eliminacji uczestników  powtarzany  jest  jeszcze  analogicznie 5 razy. Osoba, która pozostanie w zabawie najdłużej dostaje upominek od Zespołu.

 

PRZEPOWIEDNIA

Napompowanych zostaje 10 balonów, w których ukryte zostają karteczki z czynnościami, które po ślubie mąż albo żona będą robić (wg pomysłu organizatorów), czyli np. "Od dzisiaj to ja będę zmywał(a) naczynia", "Od dzisiaj będę Ci codziennie masował(a) stópki",  "Od dzisiaj to ja będę głową rodziny", "Od dzisiaj to ja będę oddawać pensję małżonkowi", "Od dzisiaj będę słuchać mądrych rad teściowej". itp. Młoda Para przekłuwa na przemian balony czytając na głos wylosowaną przepowiednię.

 

KALAMBURY

Młoda Para proszona jest o zajęcie miejsca na dwóch krzesłach i odgadywanie haseł przygotowanych przez Wodzireja. Do zabawy zapraszamy 3-4 wujków lub inne zainteresowane osoby, które za pomocą gestów, bez używania dźwięków i słów pokazują hasła otrzymane od prowadzącego zabawę np. „Koziołek Matołek”. Wytypowani Goście Weselni muszą zaprezentować Parze Młodej za pomocą gestów wskazane hasła. Zabawa ta powoduje zawsze duże zaangażowanie osób biorących udział w zabawie, a także pozostałych gości weselnych, którzy co chwilę wybuchają salwami śmiechu widząc grę aktorską występujących osób. Wyobraźcie sobie jak nieprzewidywalnie i zabawnie mogą być przygotowane przez naszego Wodzireja hasła. Proponowane przez nasz Zespół Weselny hasła do tej konkurencji są naszą tajemnicą, aby zabawa była ciekawsza. Konkurencja angażuje dużą liczbę gości weselnych, zapewnia dobrą zabawę oraz odpowiednią dynamikę wesela. Jej dużym atutem jest fakt, iż jej długość może być dowolnie modyfikowana. Para Młoda odgaduje hasła prezentowane przez gości oraz ogłasza werdykt kto najciekawiej zaprezentował hasło. Dla zwycięzcy oczywiście proponujemy skromną nagrodę np. "butelkę wódki weselnej".

 

TANIEC Z GWIAZDAMI

Do zabawy zapraszamy 10 Panów. Wodzirej dzieli zaproszonych gości na  5  par, w  których  wyznaczamy  Mężczyznę i Kobietę. Wytypowani na kobiety mężczyźni przebierają się w przygotowane przez Zespół suknie balowe. Pary mają za zadanie zatańczyć kilka utworów różnych gatunków muzycznych: walc, passo doble, wyginam śmiało ciało z filmu Madagaskar i taniec finałowy - muzyka ze znanej reklamy telewizyjnej. Rolę Jury w tym konkursie pełni Para Młoda i wszyscy goście weselni. Podczas  prezentacji par z głośników rozbrzmiewa  muzyka z popularnego  show  telewizyjnego  „Taniec z gwiazdami”. Zwycięża para, która dostanie najgłośniejsze brawa od publiczności i Nowożeńców.

 

LIST OD KOLEGÓW

Do tej zabawy zazwyczaj zapraszamy dwóch Panów najlepiej kolegów Pana Młodego, którzy przyjechali z Włoch i przywieźli list od przyjaciół. Panowie czytając go na przemian, czyli jeden po  Polsku  a  drugi po  Włosku,  wzbudzają  uśmiech u wszystkich gości weselnych.

Bongiorno Kamillo frajera  -  Dzień dobry drogi ......(tu wstawiamy imię Pana Młodego)

 

Kontato schizofrenio  -  Bardzo nas cieszy    

 

Liberta kaput  -  Że się ożeniłeś

 

Akademio kabaretto  -  W tym uroczystym dla Ciebie dniu

La dyscyplina dyktatore  -  Życzymy Ci wiele radości i szczęścia.

Paloma maszkarone  -  Pojąłeś piękną żonę

Katorga, galera, patoga  -  Po weselu rozpoczniesz normalne życie

Finito amore...  -  Wasz związek będzie pełen miłości

Cinquecento bambini  -  Potem może przyjdą dzieci

Padre Virgilius  -  Zostaniesz ojcem

Silencio mortale  -  Będziesz się cieszyć tą perspektywą

Arszenikos cyjankare  -  Dbaj o teściową

Piwencjo kuflozo  -  I o teścia

Vizitato prokuratore  -  A zostaniesz doceniony

Gratulacjone  -  Życzymy Ci

Non kolaboracjone  -  Miłej współpracy

Forsa finito  -  Dużo pieniędzy

Apartamento sutereno  -  Ładnego mieszkania

Karocze sireno  -  Dobrego samochodu

Prego ciao Italia Bongiorno   -  Ogródek, sekator, działka - udanych wakacji co roku

Cavalieros Sicilianos Italianos  -  Tego wszystkiego życzą Ci koledzy ze słonecznej Italii

Kumplos smutatos  -  Podpisano koledzy z Klubu Starych Kawalerów


P.S. Bongiorno stonka inwazione  -  Pozdrowienia dla gości weselnych